Żyrafał

Dołączył 23 maj 2013
Dodane 56 bajtów ,  5 miesięcy temu
brak opisu edycji
Nie podano opisu zmian
Znaczniki: Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej
Nie podano opisu zmian
Znaczniki: Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej
[[līme]], [[valodnieks]], [[ķieģelis]], [[laulība]], [[robeža]], [[izpletnis]], [[šķiltavas]], [[dāvana]], [[niere]]
=== język macedoński ===
[[путер]], [[посетница]], [[возачка дозвола]], [[препорача]], [[правосмукалка]], [[Велс]], [[еднорог]], [[тага]], [[засекогаш]], [[секогаш]], [[никогаш]], [[папучар]], [[некогаш]], [[иднина]], [[минато]], [[сегашност]], [[работодавец]], [[полнолетен]], [[обоа]], [[потоа]], [[хартија]], [[хаубица]], [[тоалетна хартија]], [[прошетка]], [[покани]], [[на подарен коњ забите не му се гледаат]], [[виљушкар]], [[инвалидска количка]], [[театар]], [[мува]], [[надева]], [[поткова]], [[бубрег]], [[камионџија]], [[вети]], [[и волкот сит и овците на број]], [[сличност]], [[испит]], [[навивач]], [[секој]], [[меѓу чеканот и наковалната]]
 
=== język malajski ===
[[musang berbulu ayam]], [[neraka]]