Aneks:Język islandzki - odmiana rzeczowników mocnych rodzaju nijakiego typu (-s, --): Różnice pomiędzy wersjami

m
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
mNie podano opisu zmian
Rzeczowniki rodzaju nijakiego zakończone na '''-i''' zachowują ją w trakcie deklinacji, poza jedynie celownikiem i dopełniaczem liczby mnogiej.<br>Szablon dla tej odmiany to: <nowiki> {{is mocne nb/odm}} </nowiki>
 
* '''[[snæri]]''' - ?[[sznurek]]
{| border=1 cellpadding=3 cellspacing=0 style="border: 1px gray solid; border-collapse: collapse;" width="25%"
|- bgcolor=#ececec