Aneks:Język fiński - odmiana rzeczowników i przymiotników/35

Deklinacja typu 35.Edytuj

Zakończone na –s; dopełniacz lp: -[V]n.

Bez wymianyEdytuj

zawiera samogłoski tylne zawiera samogłoski przednie
przypadki lp lm
mianownik koira‧s koira‧at
dopełniacz koira‧an koira‧iden
koira‧itten
partitivus koira‧sta koira‧ita
inessivus koira‧assa koira‧issa
elativus koira‧asta koira‧ista
illativus koira‧aseen koira‧isiin
koira‧ihin
adessivus koira‧alla koira‧illa
ablativus koira‧alta koira‧ilta
allativus koira‧alle koira‧ille
essivus koira‧ana koira‧ina
translativus koira‧aksi koira‧iksi
instructivus - koira‧in
abessivus koira‧atta koira‧itta
comitativus - koira‧ine-
przypadki lp lm
mianownik kirve‧s kirve‧et
dopełniacz kirve‧en kirve‧iden
kirve‧itten
partitivus kirve‧stä kirve‧itä
inessivus kirve‧essä kirve‧issä
elativus kirve‧estä kirve‧istä
illativus kirve‧eseen kirve‧isiin
kirve‧ihin
adessivus kirve‧ellä kirve‧illä
ablativus kirve‧eltä kirve‧iltä
allativus kirve‧elle kirve‧ille
essivus kirve‧enä kirve‧inä
translativus kirve‧eksi kirve‧iksi
instructivus - kirve‧in
abessivus kirve‧että kirve‧ittä
comitativus - kirve‧ine-

AEdytuj

przypadki lp lm
mianownik mauk‧as mauk‧kaat
dopełniacz mauk‧kaan mauk‧kaiden
mauk‧kaitten
partitivus mauk‧asta mauk‧kaita
inessivus mauk‧kaassa mauk‧kaissa
elativus mauk‧kaasta mauk‧kaista
illativus mauk‧kaaseen mauk‧kaisiin
mauk‧kaihin
adessivus mauk‧kaalla mauk‧kailla
ablativus mauk‧kaalta mauk‧kailta
allativus mauk‧kaalle mauk‧kaille
essivus mauk‧kaana mauk‧kaina
translativus mauk‧kaaksi mauk‧kaiksi
instructivus - mauk‧kain
abessivus mauk‧kaatta mauk‧kaitta
comitativus - mauk‧kaine-
przypadki lp lm
mianownik itsek‧äs itsek‧käät
dopełniacz itsek‧kään itsek‧käiden
itsek‧käitten
partitivus itsek‧ästä itsek‧käitä
inessivus itsek‧käässä itsek‧käissä
elativus itsek‧käästä itsek‧käistä
illativus itsek‧kääseen itsek‧käisiin
itsek‧käihin
adessivus itsek‧käällä itsek‧käillä
ablativus itsek‧käältä itsek‧käiltä
allativus itsek‧käälle itsek‧käille
essivus itsek‧käänä itsek‧käinä
translativus itsek‧kääksi itsek‧käiksi
instructivus - itsek‧käin
abessivus itsek‧käättä itsek‧käittä
comitativus - itsek‧käine-

FEdytuj

przypadki lp lm
mianownik kei‧das kei‧taat
dopełniacz kei‧taan kei‧taiden
kei‧taitten
partitivus kei‧dasta kei‧taita
inessivus kei‧taassa kei‧taissa
elativus kei‧taasta kei‧taista
illativus kei‧taaseen kei‧taisiin
kei‧taihin
adessivus kei‧taalla kei‧tailla
ablativus kei‧taalta kei‧tailta
allativus kei‧taalle kei‧taille
essivus kei‧taana kei‧taina
translativus kei‧taaksi kei‧taiksi
instructivus - kei‧tain
abessivus kei‧taatta kei‧taitta
comitativus - kei‧taine-

GEdytuj

przypadki lp lm
mianownik kunin‧gas kunin‧kaat
dopełniacz kunin‧kaan kunin‧kaiden
kunin‧kaitten
partitivus kunin‧gasta kunin‧kaita
inessivus kunin‧kaassa kunin‧kaissa
elativus kunin‧kaasta kunin‧kaista
illativus kunin‧kaaseen kunin‧kaisiin
kunin‧kaihin
adessivus kunin‧kaalla kunin‧kailla
ablativus kunin‧kaalta kunin‧kailta
allativus kunin‧kaalle kunin‧kaille
essivus kunin‧kaana kunin‧kaina
translativus kunin‧kaaksi kunin‧kaiksi
instructivus - kunin‧kain
abessivus kunin‧kaatta kunin‧kaitta
comitativus - kunin‧kaine-

HEdytuj

przypadki lp lm
mianownik ham‧mas ham‧paat
dopełniacz ham‧paan ham‧paiden
ham‧paitten
partitivus ham‧masta ham‧paita
inessivus ham‧paassa ham‧paissa
elativus ham‧paasta ham‧paista
illativus ham‧paaseen ham‧paisiin
ham‧paihin
adessivus ham‧paalla ham‧pailla
ablativus ham‧paalta ham‧pailta
allativus ham‧paalle ham‧paille
essivus ham‧paana ham‧paina
translativus ham‧paaksi ham‧paiksi
instructivus - ham‧pain
abessivus ham‧paatta ham‧paitta
comitativus - ham‧paine-

IEdytuj

przypadki lp lm
mianownik al‧las al‧taat
dopełniacz al‧taan al‧taiden
al‧taitten
partitivus al‧lasta al‧taita
inessivus al‧taassa al‧taissa
elativus al‧taasta al‧taista
illativus al‧taaseen al‧taisiin
al‧taihin
adessivus al‧taalla al‧tailla
ablativus al‧taalta al‧tailta
allativus al‧taalle al‧taille
essivus al‧taana al‧taina
translativus al‧taaksi al‧taiksi
instructivus - al‧tain
abessivus al‧taatta al‧taitta
comitativus - al‧taine-